Atakum Diyetisyen

Atakum Diyetisyen

Atakum Diyetisyen

Atakum diyetisyen aramalarınız için Uzm. Dr. M. Fatih Sökmen’in fonksiyonel tıp çözümleri ile tanışmak ister misiniz?

Fonksiyonel tıp uygulamaları, tümüyle kişiye özel uygulamalardan oluşur ve sorunlara değil, sorunların kökenine inerek çözüm üretmeye çalışır. Bu sayede uygulamalar sorunları değil sorunların kökenini ortadan kaldırır. Bu yaklaşım kısa vadeli çözümler yerine uzun vadeli çözümler üretilmesinde yardımcı olur.

Diyet programlarının farkı nedir?

Diyet programları kişinin metabolizma özelliklerine, sağlık sorunlarına, kullandığı ilaçlara, iş hayatına kısacası bireyi diğer insanlardan farklı kılan özelliklerine göre hazırlanır. Hazırlanan diyet programı tümüyle kişiye özeldir ve olması gereken de budur. Çünkü her insanın metabolizması ve metabolizmanın verdiği tepkiler farklıdır.

Atakum Diyetisyen ve Fonksiyonel Tıp Çözümleri

Her insanın metabolizması farklıdır ve bir insanda işe yarayan yöntem bir başkasında farklı sonuçlar doğurur. Fonksiyonel tıp yaklaşımı, aynı yöntemleri herkeste uygulayarak benzer sonuçların alınmasını doğru bulmaz. Bizleri meydana getiren farklılıklarımız metabolizmamız içinde geçerlidir ve her metabolizma her uygulamada aynı sonuçları ortaya çıkarmaz.

Aynı gıdalarla beslenen insanlardan bir kısmı, metabolizması daha hızlı çalıştığı için kilo sorunu yaşamazken bir kısmında kilo artışı meydana gelir. Fonksiyonel tıp bu farklılıkları ortaya çıkararak kişinin metabolizmasına uygun diyet programları geliştirir ve fazla yağların yakımı için müdahalelerde bulunur.

Atakum diyetisyen uzmanının kişiye özel oluşturduğu diyet programı ile fazla yağların daha hızlı yakılması ve bölgesel incelme sağlanması amacıyla Enzimatik Lipofiz yöntemi uygulanır.

Bölgesel İncelme ve Enzimatik Lipofiz Yöntemi

Uygulanan diyet programları her metabolizmada hızlı etkiler göstermeyebilir bu durumda vücutta bulunan yağların daha hızlı yakılabilmesi ve bölgesel incelme sağlanması amacıyla Enzimatik Lipofiz yöntemine başvurulur. Böylece uygulanan diyet programı ile daha hızlı sonuçlar alınır.

Enzimatik Lipofiz nedir?

Enzimatik lipofiz, mikro ölçülerdeki ince bir iğne yardımı ile vücuda,

  • Fosfotidilkolin
  • L-carnitine
  • Kolajenaz

enzimlerinin enjekte edildiği bir yöntemdir. Bu enzimler yağ hücrelerinin hızla parçalanarak vücut tarafından lenfatik sistemle atılmasını sağlar.

Bu yöntemle uygulanan bölgedeki yağlar hızla yakılarak kişide fit bir görünüm elde edilir. Seanslar, kişinin metabolizmasına göre 10 ile 15 gün ara verilerek uygulanır ve yağ hacmine göre 1 ila 8 seans uygulanır. Sonuçlar 10 gün içerisinde görülmeye başlar.

Atakum diyetisyen uzmanlarının tavsiye ettiği diyetlerle birlikte uygulandığında sonuçlar daha net bir şekilde gözlemlenir.

Uygulamalar vücudun şu bölgelerinde yapılarak incelme sağlanır,

  • Basen bölgeleri
  • Karın bölgeleri
  • Sırt ve bel bölgeleri
  • Bacak ve diz içlerinde

ve uygulama yapan uzmanın talepler doğrultusunda uygulayacağı diğer bölgelerde de uygulanarak etkili sonuçlar alınabilir. Uygulamanın kalıcı olabilmesi amacıyla kişiye göre hazırlanan diyetlere uyulması gerekir.

Randevu almak için:

0 539 940 5527

Adres:

Kılıçdede Mah. İstiklal Cad.

Özçelik Apartmanı No: 177/10

56’lar İlkadım/Samsun

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

WhatsApp
Hemen Ara