Samsun Saç Ekimi

Samsun Saç Ekimi

Samsun Saç Ekimi

Samsun saç ekimi konusunda son yıllarda uzman hekimler ve sağlık kuruluşları bakımından hızla gelişme gösteren kentler arasında yer almaktadır. Sağlıksız beslenme, stres, hava ve su kirliliği ile birlikte saç dökülmelerinin hızla artması özellikle erkeklerin saç dökülmesine çözüm arayışlarını artırmıştır.

Fonksiyonel tıp çözümleri saç dökülmelerinin önüne geçmek amacıyla saç mezoterapisi ile saç köklerini yeniden canlandırıp dökülmelerin önüne geçmektedir. Ancak zamanında tedavi uygulanmamışsa saç ekimi son çare olarak tercih edilebilir.

Peki saç ekimi saç dökülmesi için kesin bir çözüm müdür? Hayır, saç ekimi sonrasında da saçların saç köklerinin güçlendirilmesi gerekir. Bunun için de,

  • Sağlıklı ve doğal beslenmek
  • Toksik beslenme alışkanlıklarını terk etmek
  • Sigara gibi alışkanlıkları bırakmak
  • Stresten uzak durmak
  • Düzenli ve verimli bir uygu alışkanlığı edinmek
  • Vitamin ve mineral dengesinin korunması

Saç köklerimizin sağlığı açısından sonra derece önemlidir. Samsun saç ekimi merkezlerinde saç ekimi yaptırdıktan sonra Uzm. Dr. M. Fatih SÖKMEN ‘in uygulamış olduğu saç mezoterapisi ile saçlarınızın her zaman sağlıklı ve bakımlı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Samsun Saç Ekimi ve Saçların Bakımı

Sağlıklı saçlar için stresten uzak durmak önemli koşullardan biridir. Stres, vücudumuzun dengesini ve düzenini bozduğu için tüm hormonal sistemimizi, vitamin ve mineral dengemizi olumsuz etkilemektedir. Bozulan hormon seviyeleri saç köklerinin yeterince beslenememesine ve bir süre sonra dökülmelere neden olmaktadır.

Düzenli aralıklarla yapılacak vitamin değerleri kontrollerinde eksik vitaminlerin besin yoluyla veya vitamin takviyeleri ile alınması saç sağlığı açısından hayati öneme sahiptir. Uzm. Dr. M. Fatih SÖKMEN, Samsun saç ekimi sonrası yapılacak saç mezoterapisi ile saç köklerinizin güçlenmesini ve sağlıklı bir şekilde büyümelerini sağlayacaktır.

Saç Ekiminden Sonra Saçlar Dökülür mü?

Samsun saç ekimi merkezlerinde saç ekimi yaptıktan sonra saçlarınızda “şok dökülme” adı verilen dökülme meydana gelebilir. Bu durum çoğu zaman görülebilecek bir durumdur. Bu durum saç derisinin ve saç köklerinin bulunduğu deri altının ekim sonrası verdiği doğal bir tepkidir. Bu dökülmeler geçicidir ve bir süre sonra saçlar tekrar çıkmaya başlar. Şok dökülme adı verilen dökülmeler, “saç ekimi sonrası bakım” ile en aza indirilebilir veya tümüyle önlenebilir.

Saç ekimi sonrası, saç köklerinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve enzim desteği ile saç kökleri güçlenerek konumlarını sağlamlaştırırlar. Zamanında ve düzenli yapılacak bakımlarla saç ekimi sonrası görülen şok dökülmeler en aza indirilebilmekte ve saç ekiminden daha iyi sonuçlar alınabilmektedir.

Saç ekimi sonrası meydana gelen saç dökülmeleri, saç mezoterapisi ile yapılan bakımlarla korkulu rüya olmaktan çıkacaktır.

Saç ekimi sonrası, saç bakımı ve saç köklerinin güçlendirilmesi amacıyla randevu almak için:

0 539 940 5527

Adres:

Kılıçdede Mah. İstiklal Cad.

Özçelik Apartmanı No: 177/10

56’lar İlkadım/Samsun

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.