Medikal Estetik Nedir?

Medikal Estetik Nedir?

Medikal Estetik Nedir ve Hangi Alanlara Hitap Eder?

Medikal estetik nedir ve hangi alanlara hitap eder?

Estetik güzellik günümüz insanlarının en büyük kaygıları arasında yer alıyor. Güzel görünmek, yaşlılığın izlerini ortadan kaldırmak ve sosyal medya aracılığı ile estetik bakımdan güzel bir imaj verebilme kaygısı insanları sürekli yeni arayışlara sevkediyor.

Günümüz insanları için üç önemli nokta tedavi arayışlarında belirleyici olmaktadır.

  • Zaman
  • Fiyat
  • Uzmanlık

Zamanımız kısıtlı ve yapmamız gereken çok şey var. Güzel görünmemizi sağlasalar da estetik operasyonlar sonrası kısa sürede tekrar günlük yaşamımıza dönebilmemiz çok önemlidir. Haftalar hatta aylar sürecek iyileşme süreçlerine çoğu insanın tahammülü yoktur.

Estetik operasyon tabiri bile zihnimizde hemen yüksek rakamların çağrışım yapmasına neden olur. Maddi durumumuz ne olursa olsun hiç kimse gereğinden fazla para harcamak istemez.

Estetik operasyonlar uzmanlık gerektiren operasyonlardır. Çünkü yanlış yapılan her müdahale bize hem zaman, hem sağlık hem de sürekli tekrarlanmak zorunda kalan yeni operasyonlarla daha fazla maddi kayıplar yaşamamıza neden olur.

Medikal estetik zaman ve maliyet bakımından avantajlı yöntemler sunar. Eğer cerrahi operasyon istemiyorsanız PRP, Gençlik aşısı veya kırışıklık giderici mezoterapi yaptırabilirsiniz. Medikal estetik Fonksiyonel tıp imkânları ile birleştirildiğinde istediklerini daha kısa sürede ve daha az maliyetle elde edebilirsiniz.

40 ve 50 Yaş Üzeri Ameliyatsız Estetik Uygulamaları

Medikal Estetik Nedir?

Medikal estetik kısaca, genel estetik görünümü iyileştirmeyi amaç edinen tedavi yöntemlerinin bütününü tanımlamak için kullanılır. Temel amaç hastanın estetik taleplerinin karşılanmasıdır.

Cildimiz yaş ve yerçekimi etkisi ile bir süre sonra kendini yenileyemez hale gelir. Yaşımız ilerledikçe pürüssüz cildimizde kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Bu durum metabolizma farklılıklarına göre geridöndürülemez bir durumdur ve kaçınılmazdır. Yüzümüz bu etkilerin ilk göründüğü yerdir ve aynaya her bakıldığında kendimizi daha yaşlı ve yıpranmış görmek psikolojimizi etkileyebilir.

İşte tüm bu etkileri yavaşlatmak ve geriye döndürmek medikal estetik alanının konusudur.

Kimlere Medikal Estetik Uygulanır?

Medikal Estetik Uygulamaları

Kimlere Medikal Estetik Uygulanır?

Medikal estetik sağlıklı her birey için uygulanabilir. Temel kıstas cildin ve görünen kısımlardaki yıpranmanların ortadan kaldırılarak daha estetik bir görünüme kavuşma ihtiyacının karşılanmasıdır.

Küçük yaştaki hastaların belirgin izlerin ve lekelerin ortadan kaldırılması için ailelerinin izni gerekebilir bunun dışında temel koşul medikal estetik operasyonları için sağlık sorunu olmaması ve uygulanacak yöntemlerin alerjik reaksiyon göstermemesi yeterlidir. Bu konuda son karar uygulama yapacak uzman doktorların teşhis ve tetkikleri ile belirlenecektir.

Medikal estetik uygulamaları daha çok 40 yaş üzerinde yaşlılık belirtilerinin gözlemlendiği hastalardır. Medikal estetik uygulamaları özellikle Fonksiyonel tıp yöntemleri ile birleştirildiğinde ameliyatlı estetik operasyonlara göre,

  • İyileşme süreleri,
  • Acısız oluşları,
  • Uzun ömürlü ve tekrarlanabilir olmaları,
  • Daha ekonomik oluşları,
  • Daha geniş bir kitleye hitap etmeleri ve daha az seçici olmaları,

bakımından tercih edilirler. Yöntemler cerrahi müdahale gerektirmediği için hemen her yaş grubuna hitap edilir.

40 yaş üzeri ameliyatsız estetik uygulamaları hızlı, etkili ve etkileyici sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Estetik kavramı çoğu insanda cerrahi operasyonları çağrıştırdığı için istenilen sonuçların alınabilmesinin uzun bir süreç ve maddi kaynak gerektirdiği düşüncesini oluşturabilir. Ancak düşünülenin aksine daha kısa sürede ve daha az maliyetlerle istenilen sonuçlar elde edilebilmektedir.

50 Yaş Üzeri Medikal Estetik Uygulamaları

50 yaş ve üzeri, sağlık konusunda daha hassas olduğu için estetik operasyonların daha dikkatli seçilmesi gerekir. Cildin iyileşme süresi cerrahi operasyonlar için risk teşkil etmektedir. Ancak medikal estetik yöntemleri cildin yenilenmesi ve kısa iyileşme süreleri nedeni ile 50 yaş ve üzeri hastalar açısından herhangi bir sağlık riski oluşturmazlar.

50 yaş ve üzeri medikal estetik yöntemleri şu şekilde sıralanabilir,

50 yaş ve üzeri ameliyatsız estetik uygulamaları, sonuçları ve etkileri açısından oldukça ilgi çekicidir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.